Ulvi Kala
Tegevjuht, juhatuse liige
Ulvi on sõna otseses mõttes energiapomm, kes inspireerib nii Baltic Intertexi töötajaid, kui inimesi väljaspool seda – lisaks tegevjuhi tööle on ta ka ettevõtlusmentor ja coach.
Ta on paadunud psühholoogiahuviline, kellel on selge veendumus – tegevjuht on teiste töötajate teenindaja. Ja nii see on. Juht mõjutab oma meeskonda kasvõi ilmega, millega ta hommikul tööle tuleb.
Ulvi saab julgelt öelda, et 23 aasta jooksul, mil ta Baltic Intertexi juhtinud on, pole ta kordagi mõelnud, et issand jumal, jälle! Mitte kordagi! Tal on iga päev huvitav ja lõbus.
Juhina hoolitseb Ulvi selle eest, et Baltic Intertexis oleks absoluutselt kõigil töötajatel hea tööd teha, ja mis peamine – fun peab olema. Mõnikord võtab ta vastu projekte, mis ei ole kasulikud niivõrd ärile, kuivõrd töötajate mängulisusele. Sest keegi ei taha ju igavat tööd teha.
Ulvi töö on juhtimine, aga ta teab täpselt, kuidas õmblemine käib. Oma karjääri algusaastatel sai ta isegi hüüdnime Kiirelt Õmblen Kiirelt Harutan. Sellepärast mõistab ta ka oma kolleege hästi. Ta teab, mida nende töö tähendab.
Küll aga pole tal aimugi, mida tähendab sõna “raske”. See puudub ta sõnavaras täiesti! Jah, ta teab, mis tähendavad “väljakutse” ja “õppetund”, aga mis asi see “raske” on?
Võib-olla on talle sellist suhtumist õpetanud sportimine, millega ta tegeleb juba aastast 1976. Ulvi jookseb, sõidab rattaga, teeb joogat ja taiji’d, suusatab nii mäel kui ka maal ning teeb koeraga pikki jalutusringe. Aktiivne eluviis on Ulvi moto ja võib öelda, et sarnase suhtumisega on ka paljud teised Baltic Intertexi inimesed.
Peale juhtimise, psühholoogia ja spordi on Ulvi neljas suur huvi iluaiandus. Ta võib end tundideks peenarde ja põõsaste vahele unustada või näiteks kasvõi Võrru mingi haruldase taime järgi sõita. Aias ta laeb ennast ja saab uut värsket energiat, et hommikul jälle rõõmsa näoga tööle minna.
Angeelika Vendla
Tootmisjuht
Angeelika teeb tähtsat tootmisjuhi tööd. Ta planeerib ja organiseerib kogu Baltic Intertexi tootmist, võtab vastu tellimusi, lepib kokku hinnad ja tähtajad.
Tootmisjuhi töö Angeelikale meeldib, sest asjaajamine ja täpsus on talle alati hästi sobinud. Pole võimalik, et keegi kellaaegadest täpsemini kinni peaks kui tema.
Teine asi, mis Angeelikale oma töö juures rõõmu teeb, on suurepärane tootmistiim, kelle juhiks ta on.
Baltic Intertexi suurimaks väärtuseks on tema arvates inimesed ja ühisüritused, mille sarnaseid pole kuskil mujal. Siin tähistatakse näiteks halloweeni nii, et tähistatud on – terve ettevõte teeb kogu päeva tööd kostüümides, ilma ühegi erandita. Tegevjuht Ulvi läks ükskord kostüümis isegi töövestlusele.
Kui rääkida asjust, mis Angeelikale väljaspool tööd rõõmu teevad, siis on nendeks aias müttamine, puhkus, sõprade külla kutsumine ja oma poegade saavutused. Vürtsikad lihatoidud, maitsvad toorsalatid ja klaasike veini reede õhtul meeldivad talle samuti. Elu peab ikka nautima ka!
Aga kui ükskord muude tegemiste kõrvalt aega üle jääb, siis õpib Angeelika tisleri ameti selgeks. Mida ta nende oskustega veel ära teeks!
Liis Leini
Tehnoloogi assistent
Liisi amet on tehnoloogi abistamine kõiges: alates tootmisest tulnud toodete kvaliteedikontrollist kuni paberimajanduseni välja. Aga esimesed kaks töönädalat tegeles ta hoopis toodangupraagi harutamisega. Seda tuleb ka teha, kui vaja on.
Kõige inspireerivamaks oma töö juures peab Liis aga kokku puutumist ilusate kangaste ja disainidega. No kas saaks paremat töökohta olla!
Eriti veel sellepärast, et Baltic Intertexis töötab vahva seltskond, kellega ei hakka kunagi igav. Liisile meeldib, et kolleegid on üksteise suhtes hästi tähelepanelikud. Kui nad märkavad, et keegi on väsinud, oskavad nad teda nii hästi motiveerida, et väsimus on varsti meelest läinud.
Liis on nii suur rõivadisaini fänn, et tal on kodus oma väike õmblustuba, kuhu ta võib ennast tundideks toimetama unustada. Ükskord õhtul mõtles ta, et teeb paar õmblust, aga kui töö käest pani, avastas, et kell on kolm öösel! Selles õmblustoas valitseb muide suurem kord kui mõnes tähtsas laboris – igal asjal on oma kindel koht ja igal karbil silt peal. Ja ühtegi kokku lappimata kangatükki te sealt ka ei leia.
Liis on väga uhke oma armsa pere üle. Koos võtavad nad toredaid asju ette ja avastavad maailma.
Peale õmblemise ja perega koos olemise meeldib Liisile laulda, jõusaalis käia ja joosta. Mamma pannkoogid meeldivad talle muidugi ka.
Ljudmila Bojetskaja
Tehniline disainer
Kui Ljudmila aastaid tagasi Baltic Intertexi praktikale tuli, seisis ta kohe silmitsi korraliku proovikiviga. Tal tuli teha uue programmi abil 500 jope paigutused kangale. Mõelda vaid, milline vastutus! Ljudmila tegi paigutused eeskujulikult ära, ja no kes tahaks sellist praktikanti enam minema lasta.
Ja siin ta nüüd on. Juba kümme aastat.
Tema tööks on lõigete konstrueerimine. Selleks tööks on vaja kiirust, täpsust ja korrektsust. Seda Ljudmilal jätkub. Juba koolis oli ta lemmikaineks matemaatika. Maalimine muidugi ka. Ka seda teeb Ljudmila siiamaani. Tema maalitud pildid rõõmustavad Baltic Intertexi kontoris kõigi kolleegide silmi.
Ljudmilale meeldib meil väga. Üks põhjus on muidugi meelepärane töö, aga teine suurepärane kollektiiv ja toredad ühisüritused.
Kui Ljudmilal oleks tohutult palju vaba aega käes, reisiks ta igale poole maailmas, veedaks aega perega, õmbleks ja muidugi maaliks.
Vahel, kui Ljudmilal on igav, siis ta loeb klassikalist ilukirjandust, psühholoogiat või erialaseid raamatuid moest ja stiilist.
Aga teate, millest Ljudmila vahel salamisi unistab? Lennuki või laeva juhtimise oskusest. Vot nii.
Kaili Tuisk
Tootmistehnoloog
Kaili on Baltic Intertexi tootmistehnoloog, mis tähendab, et ta vastutab kõikide toodete kvaliteedi eest, mis meile allhanget tegevatest õmblusettevõtetest tulevad. Mõelda vaid! Pole imestada, et Kaili assistent Liis teda jumalaks nimetab.
Kui täpsemaks minna, siis Kaili koostab õmblusettevõtetele mudelite tehnoloogilisi kirjeldusi ja usaldab, aga kontrollib nende toodangu kvaliteeti. Samuti pakub ta klientidele välja erinevaid tehnoloogilisi lahendusi, kui tundub, et mõni algselt kokku lepitud plaan pole hästi toiminud.
Kaili talub hästi stressi, sest ega tootjate ja klientide vahel filtriks olemine pole mingi meelakkumine. Vastutust on kõvasti.
Vanasti oli ta tuntud ka kui Rööprähkleja, aga nüüd on ta rähklemises natuke tagasi tõmmanud.
Kaili meelest ei saa rõivastega tegelemine iialgi igavaks minna, sest ükski hooaeg ei sarnane eelmisega. Ajaga kaasas käimine ja pidev areng on ju põnev.
Kaili on uhke oma pere ja isikliku elu üle. Samuti selle üle, et suudab oma soovid täide viia. Praegu unistab ta näiteks läbi Uus-Meremaa matkamisest. Ka see soov saab kindla peale täidetud.
Seni tegeleb ta aianduse, jooksmise, rattaga sõitmise, kinos ja teatris käimise, õmblemise ning peotantsuga. Viimasega on ta tegelenud juba alates 2015. aastast ja tema tantsuvaramusse kuulub tervelt 19 tantsustiili.
Marve Paju
Raamatupidaja
Marve on Baltic Intertexi numbrivõlur, kelle töö on arvud teistele vajalikuks informatsiooniks muuta. Tema jaoks on tähtis pidevalt areneda ja tööprotsesse paremaks muuta, sest vastasel korral muutuks töö rutiinseks. Ja tundub, et tal on see õnnestunud, sest muidu poleks Marve suutnud meie raamatupidamist juba 22 aastat korras hoida.
Ta on meil nii kaua töötanud sellepärast, et meil on heatahtlikud ja sõbralikud kolleegid ning üliaktiivne ja suure südamega juht, kes väärtustab oma inimesi. Just nii ta ütles!
Ükskord juhtus Marvega tore lugu ka. Ta palus ühel uuel töötajal oma telefonile vastata ja öelda mingi põhjuse, miks raamatupidaja ise telefonile tulla ei saa. Töötaja võttis telefoni vastu ja ütles, et Marve ei tegele täna tööasjadega. Kui küsiti, kes helistas, oli vastuseks: maksuamet.
Lisaks tööprotsesside arendamisele peab Marve oluliseks ka oma vaimu arendamist. Ta loeb palju enesearengu raamatuid, sest kuidas see vaim muidu areneda saab. Ikka õppides.
Hiljuti õppis ta puutööd tegema, järgmisena on plaanis maalimine, keraamika ja makramee selgeks saada.
Ja kui sellest kõigest aega üle jääb, siis Marve lihtsalt molutab. Seda on ka vaja teha.
Killu-Triin Pajumets
Tootearendusjuhi assistent
Killu-Triinu töö on vaadata, et kõigil õmblejannadel oleks tööjärg ees ja et need tööd oleksid programmi kantud. Samuti aitab ta õmblemise tehnoloogiaid välja mõelda ja disaineri nägemust reaalsuseks teha. Kui see pole võlukunst, siis meie küll ei tea, mis on.
Killu-Triinule meeldib tema töö vaheldusrikkus. Ta saab õmmelda, arvuti taga istuda, kangaid kontrollida, rõivastele detaile lisada, väljas furnituuri ostmas käia ja mida kõike veel. Igav siin juba ei hakka.
Veel pakub talle põnevust kokkupuude disaineritega. Tema jaoks on huvitav osa saada nende mõtteprotsessist ja vaadata, kuidas mõni kangas ei sobi algse visioooniga või kuidas mõni eriskummaline tasku lõpuks istuma jääb.
Killu-Triin saab hakkama igas olukorras. Ükskord kevadpühade ajal, kui kõik pidid kodust munakoksimisvõistluste tarvis keedetud muna kaasa võtma, unustas Killu-Triin selle ära. Aga ta läks kontori all asuvasse Veski kõrtsi ja palus endale ühe muna keeta. Kümne minuti pärast oli ta võistlusrivis, naerusuu muna peale joonistatud. (Igaks juhuks peab märkima, et kui keegi tahab võidumuna, siis ehkki seal töötavad väga lahked inimesed, võidumune Veski kõrtsist küll ei saa.)
Kui Killu-Triin tööl ei ole, võib teda leida loodusest. Ta on sellest täiesti lummatud! Jooga meeldib talle ka. Ja erinevate maade traditsioonilised toidud. Ehkki uusi asju proovib ta samuti. Praegu köidab teda kodumaine umbrohi, näiteks põdrakanepi võrsed võiga.
Ene Pedason
Tehniline disainer
Ene on Baltic Intertexis töötanud selle esimesest päevast peale. Tema tööks on rõivaste konstrueerimine ja mudelite paigutamine. Tema tööst sõltub, kas rõivas istub seljas hästi või mitte.
Ene teeb just õiget tööd, sest ta on väga täpne. Juba kooli ajal meeldis talle joonestamine ja seal juba midagi umbes teha ei saa.
Talle meeldib koostöö disaineritega. Eriti tore on, kui ta tabab disaineri mõtte hästi ära ja lihtsast kavandist valmib imeilus mudel. Siis rõõmustavad nad disaineriga mõlemad.
Ene ütleb, et tal on Baltic Intertexis kodune tunne. Siin on vahva seltskond ja ägedad üritused.
Üks kiiks on Enel ka. Ta nimelt ei salli korrast ära prügikaste. Paberikorvis peab olema ainult puhas paber, prügikott peab olema paigutatud ilusti ja ka prügi peab olema prügikasti asetatud (jah, asetatud, mitte visatud!) nii, et sinna mahuks rohkem. Selline suhtumine päästab maailma.
Vabal ajal käib Ene laulukooris, sööb parajalt rammusaid toite ja teeb mõõdukalt trenni. Aga ujumas käib ta miskipärast talvel. Siis, kui teised inimesed toas kamina ees istuvad.
Merike Toiger
Arendusjuht
Merikese töö on klientidega suhtlemine ja nende mõtete ära tabamine. Lihtne! Kui kliendi soovid on selged, annab Merike need võimalikult põhjalikult ja täpselt kolleegidele edasi.
Ta teeb oma tööd hingega, sest kuidas muidu sa nii iseendalt kui teistel kiita saad.
Merikesele meeldisid koolis geograafia (maakaardid on siiani ta nõrkus), matemaatika ja muidugi joonestamine. Temast oleks võinud saada päris hea ehitusinsener, aga õppima läks ta hoopis üht teist insenerteadust – rõivaste konstrueerimist. Meie õnneks.
Merikesele meeldib, et tema töö on mitmekülgne. Kui vahel tekib tõrge ja mõte lakkab temaga koostööd tegemast, saab ta sukelduda tegevustesse, kus läheb vaja näiteks käsi. Nii saab ta vaimse ja kehalise poole tasakaalus hoida.
Kui Merikesel oleks palju vaba aega ja mitte ühtegi kohustust, käiks ta iga päev uisutamas. Uisutamine on tema vana arm, mis teatavasti ei roosteta – lapsena tegeles ta tervelt kaheksa aastat iluuisutamisega. Ja prantsuse keelt õpiks ta ka.
Aga praegu meeldib talle väga lugeda, eriti eesti autorite teoseid.
Merike teab, et iga hetke üle elus tuleb rõõmu tunda. Elu on liiga üürike, et nukrutsemisele ja mossitamisele aega raisata.
Ave Piipuu
Sisseostja, tarvikutelao juhataja
Ave on sisseostja, laopidaja ja komplekteerija ühes isikus. Lisaks eelnevale kujundab ta kleebiseid ja pesujuhendeid, tellib transporti ja vahel kontrollib toodete kvaliteeti ka veel.
Talle meeldib, kui kogu protsess sujub tõrgeteta ja kõik plaanitu saab õigeks ajaks tehtud. Tema jaoks on oluline, et kolleegid on professionaalid, keda saab nende valdkonda puudutavates küsimustes usaldada, ja just nii Baltic Intertexis on.
Lisaks sellele, et kolleegid on profid, on nad ka lihtsalt toredad inimesed. Ega teistsuguste inimestega saakski kõiki neid ägedaid asju ette võtta, mis tegevjuht Ulvi kogu aeg korraldab.
Ulvi on muide Ave algkooliaegne pinginaaber. Kui Ave pärast 20 aastat pangas töötamist pausi tegi, kutsus Ulvi ta enda juurde tööle ja siia ta ongi jäänud. Tegelikult pole õmblusvaldkond Avele päris võõras, sest keskkooli ajal käis ta lausa lisaainena võetud õmblustundides. Ja siin saab ta oma oskusi professionaalsete kolleegide kõrval edasi arendada.
Ave on uhke oma kahe tubli poja üle. Ja ka selle üle, et vaatamata igasugustele aegadele on ta suutnud säilitada huumorimeele ja positiivse ellusuhtumise.
Vabal ajal Ave loeb palju. Tema absoluutne lemmik on Bulgakovi “Meister ja Margarita”, aga nii vanema kui ka uuema ilukirjanduse kõrval ta loeb ka eluloo- ja ajalooraamatuid.
Larissa Madisson
Näidiste õmbleja
Larissa tööks on näidiste õmblemine.
Tal on hea meel, et saab just Baltic Intertexis töötada, sest siin on tore meeskond ja õmblusmasin, mis töötab laitmatult. Sest kes siis kehva masinaga töötada tahaks. Jah, näidised saaksid eeskujulikult valmis, aga tuju läheks ju lõpuks ära.
Larissale meeldib ka, et tema töö on loominguline ega ole kunagi igav. Pidevalt saab õmmelda huvitavaid mudeleid ja kasutada põnevaid kangaid.
Larissa hoolitseb muide selle eest, et kontoris ikka rohelust ka oleks – ta kasvatab siin nimelt tomatitaimi.
Tema elu päikseks on tema lapselapsed ja meelistegevuseks metsas jalutamine ning suvilas toimetamine.