full garment development services

Kui palju maksab väikese rõivakollektsiooni tootearendus?

balticintertex.com

Soovin hinda – kellele ja milleks?

Soovin hinda – see on küsija poolt vaadates üks lihtsamaid küsimusi üldse kogu äri tegemise juures, teiselt poolt aga üks raskemini vastavaid.

Analoogne situatsioon valitseb ka Baltic Intertex`is. Kuna iga hinnapakkumine on suhteliselt unikaalne, siis tuleb tegevusse piisavalt pühenduda, sest „lihtsalt ära tegemine“ ei ole just minu kõige tugevam külg. On ajaperioode, mil firmasse võib tulla 5-6 päringut päevas ning perioode, kui ei tule mitte ühtegi sellesisulist meili.

Kuna mulle meeldib leida asjadele loogilisi põhjendusi, siis hakkasin jälgima, millest sellised tõusud ja mõõnad tingitud on ning jõudsingi ajaperioodi ja päringute teatava korrelatsioonini.

balticintertex.com

Kuidas eristada õpilasi, kes soovivad oma ainet kergemini läbida, kõikidest teistest klientidest?

Üks huvitavamaid kokkulangevusi on muide, üllatus – üllatus, koolide kevadiste lõputööde või kursusetööde tegemise aeg! Sellel perioodil tuleb neid päringuid nagu paisu tagant – küll Soomest, Taanist, Prantsusmaalt, Rootsist jne. Ajal, mil ma veel ei osanud selliseid seoseid näha, vuhkisin ma higipisar otsa ees neid pakkumisi teha, kuid millegipärast peale hindade saatmist tekkis teiselt poolt täielik vaikus! Ajapikku hakkasin juba tajuma, millisele päringule on mõtet panustada ja millistele piisab paarist viisakast endapoolsest praktilisest küsimusest ja „voila“ – küsija kadus nagu vits vette!

Mille järgi siis saab tuvastada, et tegemist on õpilaste koolitöödega, kes soovivad lihtsamini oma aine ära teha?

  • Laisemad üliõpilased ei viitsi isegi enda meiliaadressilt päringut saata, vaid hinnaküsimine tuleb otse ülikooli meililaiendiga
  • Uuri, kas tal on juba firma registreeritud
  • Küsi mõni spetsiifiline küsimus ning saad väga kiiresti aimu, kui tõsine plaan su kirjasõbral on
balticintertex.com

Mõned lõbusad juhtumid…

Mulle meenub paar lõbusat juhtumit, mis on olnud seotud just koolitöödega.

Mulle saadeti meil sooviga saada oma kollektsioonile hinnad. Failis oli ~30 mudeli joonist ning kui ma küsisin pealismaterjalide kohta, siis vastaspoole vastus oli, et see ei ole praegu oluline. Teadupoolest sõltub just pealsematerjali valikust see, milliseid abimaterjale ja tehnoloogilise lahendusi sa mudelile kasutad. Bingo – üks tudeng saigi natuke targemaks!

Teinekord sooviti meilt tootmisele hinda ning koos korralike mudelijoonistega saadeti ka tehniline dokumentatsioon, kus oli kenasti välja toodud ka pesujuhend koos materjali koostisega. Kui vastaspool ikka kinnitab sulle mitmes meilis, et koostis on 95% puuvilla ning 10% elastaani, siis ei tasu sellist hinnaküsimust väga tõsiselt võtta, sest kiudude sisaldus peab alati kokku 100% moodustama.

Alles hiljuti tuli mulle telefonikõne, kus helistaja soovis teada palju maksab ööriiete näidiste valmistamine koos lõigete konstrueerimisega. Sellepeale kui ma küsisin, et milliseid ööriideid ta silmas peab, tuli vastus, et „lihtsad, ühe-, kahe- ja kolmeosalised ja võimalikult detailirohked pidžaamad“. Kui ma oma imestust väljendasin, et kuidas saab pidžaama olla kolmeosaline ning kuidas seonduvad omavahel sõnad lihtsad ja detailirohked, siis mulle vastati, et tal on joonised olemas ning kollektsioon valmis, kuid esmalt on tal ikkagi vaja saada minult hind.

Head tudengid – nii need asjad ei käi! Palun panustage oma koolitöödesse ikkagi ise või pöörduge Baltic Intertex`i poole sooviga saada mentorlust või coachimist. Iga ebameeldiv küsimus, mis ma teilt küsin, aitab teil tegelikult edasi areneda.

balticintertex.com

Mõned näpunäited disainerile

Teine periood kattub rõivamesside järgse ajaga. Ka sellel on oma põhjendus, sest kas alustavad disainerid on saanud enda kollektsioonile positiivse tagasisideme või on nad saanud innustust, et töötada välja järgmine kollektsioon. Esimese variandi korral on disanieril reaalne vajadus leida sobilik tootmispartner. Teise puhul soovitakse uut kollektsiooni arendada professionaalsemal tasemel.

Sageli tingib partneri järgi vajaduse ka see, et kui esimeste kollektsioonide valmimisel suudeti kogused toota ära oma jõududega, siis tellimuste kasvades on vaja lihtsalt leida koostööpartner, kellega koos kasvada ja areneda.

Sellised koos kasvamised on väga toredad, sest siis me saame rakendada Baltic Intertex`i professionaalide teadmisi ning anda disainerile enesekindlust, et tooted saavad hästi istuvad, mis kokkuvõttes rõõmustavad nii lõpptarbijat kui ka mõlemat osapoolt.

Siin on paar nõuannet disainerile, kuidas muuta Baltic Intertex`ile hinnapäringu saatmise protsess sujuvamaks ning vähem ajakulukamaks:

  • Saada meile mudelijoonis koos strateegiliste mõõtudega (toote üldpikkus, varrukapikkus, allääre laius)
  • Anna meile teada planeeritava mudeli tootmiskogust ja suuruste skaala
  • Lisa oma meili informatsioon erinevate kangaste ja värvide kohta

Selliste andmete põhjal suudab Baltic Intertex pakkuda välja ligilähedase toote toomishinna ning mudeli lõike modelleerimisele kuluva aja. Täpsustatud hinna anname peale näidiste tegemist.

Baltic Intertex´il on aja jooksul välja kujunenud minimaalne tükkide arv mudelist 50 tk ning suuruste skaala 5 erinevat suurust. Tihti ei ole võimalik kõikide mudelite osas meie soovitud miinimumkogust täita.  Samas on see toode oluline kollektsiooni osa, mida ei saa tootmata jätta pelgalt väikese koguse tõttu. Sellistes olukordades kasutab Baltic Intertex lisakoefitsiente väikepartiidele, milles mudelite tootmiskogus jääb alla 50 tk, mis jätab disainerile valikuvõimaluse – kas toota või mitte.

balticintertex.com

…väikepartii kui säästlik tootmine

Väikepartiide tegemisse suhtume me ise kui säästlikusse tootmisesse, millega Baltic Intertex koostöös disaineriga vähendavad mõlema firma ökoloogilise jalajälje suurust. Esiteks ei ole vaja tellida üleliigset kangast, mis nii või teisiti lattu seisma jääb ega toota tooteid lihtsalt tootjapoolselt seatud miinimumkoguse täitmiseks.

balticintertex.com

Korrektne hinnakujundus on ettevõtte edu võti. Ole tark ja kalkuleeri hoolikalt. Saame sind õige hinna kujundamisel aidata.

Ma pean vajalikuks mainida, et Baltic Intertex panustab disaineritele, kes soovivad professionaalset tootearenduse tuge ning kes väärtustavad oma brändi pidevat arengut. Lisaks on kindlasti oluline ka teadmine, et nende müüdavad tooted võivad julgelt rinda pista tootmiskvaliteedi osas maailmakuulsate premium hinnaklassi kuuluvate brändidega.

Meile teeb suurt rõõmu, kui sa leiad, et see lugu võib ka sinu sõpradele huvitav olla.

Ulvi Kala
Olen Baltic Intertexiga käinud käsikäes selle algusaegadest, mistõttu on mul teiega jagada palju toredaid seiku ja õpetlikke kogemusi.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy